Основни насоки за отглеждане на лозя

За подложка се използва обикновено пръчка, която е засадена преди две години.

Подложката пък трябва да се оформи във вид на разцеп. Калемът се поставя в подложката, като отново трябва да се фиксира с по-дебел от обикновения памучен конец.

Съдът се измива, опушва се със сяра и се съхранява до следващата реколта. Ако нямате възможност да ги изварите веднага, трябва да ги съхраните. Преди да се съхранят се притъпкват, докато не остане въздух в тях.

В обратния случай, ако не се направи нищо, броят на безплодните леторасли ще стане толкова голям, че ще бъде много трудно да се справите с тях.

Моля, подобрете статията или изяснете спора на беседата ѝ.

Знаейки всички нюанси на различните изисквания, някои любители се справят идеално, но други са хвърлят на важната манипулация за всички сортове по един и същи начин и правят всичко, което "просто така".

Изтъкнати учени в областта на лозарството са Ив. Добрев (ампелография), Н.

Какви фуражи трябва да заделите за вкусна коледна пуйка

Както казахме, предимството на плоскорезните работни органи е, че защитават почвата от водна и ветрова ерозия и с тях се постига равнинност на междуредията в напречна посока.

Допуска се публикуване на текстови материали само след писмено съгласие на Агроконсултант – Социална агромрежа, посочване на източника и добавяне на линк към . Нарушителите ще бъдат санкционирани с цялата строгост на закона.

Торенето на лозата трябва да започне още преди засаждането и, като се извършва запасяващо и припосадъчно торене.

Там където опасността от измръзване през зимата е голяма, лозите се отглеждат приземно и през есента след листопада се загрибват.

Подрязването на третата година включва два варианта – лозя къса резитба за високостъблените сортове, дълга – за останалите.

Обяснението е просто. През целия си живот лозата продължава да расте надолу, увеличавайки кореновата си система. Това позволява на старите екземпляри да увеличават територията си в почвата и така се снабдяват с хранителните вещества, които са им необходими за образуването на плодове и за тяхното добро узряване.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Основни насоки за отглеждане на лозя”

Leave a Reply

Gravatar